zoo.infoblog.cz

Kočky a psi

Publikováno 30.05.2018 v 12:08 v kategorii Kočky a psi, přečteno: 11x

Jak už jsem zde zmínila, nejznámějšími domácími zvířaty jsou kočky a psi. Ty jsi podrobněji probereme.

Kočky, domestikované kočkovité šelmy, jsou pružné, mrštné, elgantní, čistotné, v mladém věku hodně hravé, ve starších věku více přítulné.

Postarat se o kočku není složité, musí se však splnit pár podmínek:
1) Záchod - kam kočka bude chodit udělat potřebu
2) Misku s vodou - nejlépe voda čictá, ne příliš ledová
3) Misku s jídlem - doplatí se kupovat lepší krmiva, kočka nebude později tak moc línat, nebude mít problémy s chrupem, bude zdravější a hravější
4) Místo ke spaní - nemusí být ani pelíšek, stačí, když jí uvolníte židli, dáte na zem nebo vyvýšené místo polštář (kočky milují místo u zdroje tepla, nesmí být však hlučné)
5) Komunikaci - kočka vám nerozumí, ale vnímá váš tón hlasu, postoj těla a gestikulaci, takže pokud budete naštvaní, nebude se mazlit s váma potom, co jí odstrčíte
6) Přístup ven (kočky, které v domácnosti strávily většinu života Vám to neocení) -  Nejlepší je jí postavit dvířka jako pro psi. Kočka má tak pohodlnou cestu ven a domů. Pokud se Vám však nechce dělat díru do dveří, můžete kočky venčit na vodítku. Ale pozor, pokud nejsou naučeného od malička, tak máte jednoduše řečeno smůlu.

Pokud splníte toto, zbývá jen pár věcí, aby vaše kočka byla spokojená.
Pokud jste člověk, který hodně cestuje a není tak moc doma, není dobré si kupovat nebo pořizovat kočku. Kočka sice nepotřebuje tolik pozornosti jako pes, ale tu trochu potřebuje.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?